Stowarzyszenie Wychowanków Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie - organizacja pożytku publicznego
Telefon: (84) 6879378, (84) 6878079KRS 0000130279

Zapraszamy na Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka

13 wrzesień

Zapraszamy na Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka

Już za kilka dni po raz 26. wyruszymy na szlaki Roztocza. Tym razem Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka został przygotowany razem z Roztoczańskim  Parkiem Narodowym. Nasz kolega Tadeusz Grabowski – absolwent Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie i wieloletni wicedyrektor RPN – zaproponował przetestowanie nowej trasy z Kosobud do Szewni Dolnej. Tam będziemy w piątek, a w sobotę będziemy wędrować z Górecka Starego do Florianki.  Goście tym razem będą zakwaterowani w Stanicy Wędkarskiej, gdyż Szkolne Schronisko Wycieczkowe przyjęło pod swój dach uchodźców z Ukrainy.

Oto szczegółowy program:

I dzień – piątek, 16 września

10:00 zbiórka przy stanicy, informacja o trasach i innych sprawach organizacyjnych.

              Chwila pamięci o Profesorze Józefie Jóźwiaku i Jadwidze Sławek, która była nauczycielką geografii w liceum i po Profesorze przejęła pałeczkę w organizowaniu  imprez turystycznych, w tym rajdu Jego Imienia.

11:00 wyjazd autokarem do Kosobud, a potem przejście do Szewni Dolnej ok. 7 km

17:00 powrót do Józefowa i obiad w pierogarni

18:00 ognisko przy stanicy

II dzień –  sobota, 17 września

10:30 zbiórka przy stanicy

11:00 wyjazd autokarem do Górecka Starego

11:20 wyjście na trasę do Florianki

13:30 posiłek, zwyczajowa grochówka w Izbie Leśnej, a potem pwrót do Józefowa Szlakiem Krawędziowym Roztocza. Tego dnia przejdziemy też 7 km.

Wpisowe na rajd wynosi: pierwszy dzień – 50 zł, drugi dzień – 30 zł.

Jak zawsze komandorem rajdu będzie Pani Danuta Jóźwiak. W czasie wędrówki będziemy wspominać Profesora i Koleżankę Jadwigę, wspólne przygody i przeżycia oraz opowiadać co się u nas wydarzyło od poprzedniego rajdu. Liczymy, że nie zawiodą stali bywalcy rajdu. Przywiozą gitary i będziemy śpiewać harcerskie i turystyczne piosenki, a przy ognisku upieczemy kiełbaski. Pogoda ma dopisać, więc warto wybrać się na piękne Roztocze i podziwiać jego jesienne brawy.

Zapraszamy na Rajd im. Profesora Józefa Jóźwiaka